ביי ביי Truecaller

זה לא סוד שאני דיי קנאי לפרטיות שלי.
נזהר מאוד שלא להתחבר לרשתות אלחוטיות שאינני מכיר (כן! גם ובמיוחד בחו"ל), בוחר בקפידה את האפליקציות שנכנסות אלי למכשיר ולפעמים מוצא עצמי באמצע Reverse engineering כדי לראות מה באמת מסתתר שם 🙂

על אף הפסקה הראשונה ולאחר הסרת מספר פונקציות באופן עצמאי ועם מספר הרשאות מצומצם (ביחס להרשאות שהאפליקציה מצפה לקבל) במיוחד – התקנתי Truecaller.

Truecaller, למי שאינו 'זכה' להכיר, מזהה מספרי טלפון שאינם נמצאים באנשי הקשר שלכם. העיקרון פשוט למדי – האפליקציה לוקחת את אנשי הקשר של משתמשיה (באישורם כמובן, כאשר אלו מאפשרים לה לגשת לאנשי הקשר שלהם) ומאחסנת אותם על שרתיה. כך בעצם נוצר מאגר מידע רחב.

נשמע טוב!

אז זהו… שלא ממש. מה שהטריד אותי בשימוש באפליקציה (יותר מהחייגן המעצבן שלהם, שאותו אגב ניתן לבטל בהגדרות) הייתה העובדה שברגע שיוצאת שיחה ממכשיר X שמותקנת עליו האפליקציה אל מכשיר Y שמכיל גם הוא את האפליקציה, מכשיר Y יקבל על כך התראה, מספר רגעים לפני שמתקבלת השיחה. כלומר- שיחות בטעות, שהספקתם לנתק בזמן, יוצגו אצל משתמשי האפליקציה.
אגב – פיצ'ר מרגיז לא פחות באפליקציה, מאפשר למשתמשיה לדעת האם הצד השני בשיחה והאם המכשיר נמצא במצב 'שקט'. יש לציין שאת הפיצ'ר הזה, בניגוד לקודם, ניתן לבטל במסך ההגדרות של האפליקציה.

ומה עכשיו? שאלה טובה. האמת היא שכאשר חקרתי בשנית את קבצי האפליקציה, נוכחתי לדעת כיצד מתבצעת בדיקת המספר אל מול שרתי החברה ופיתחתי מאין API קטנטן שמחזיר מידע על המספר. אתם מוזמנים לנסות בעצמכם ולגלות אילו פרטים מציגה האפליקציה על מספר הטלפון שלכם (רמז: לא מעט!)

האמור לעיל מוצג בגדר דעה ומשקף אך ורק את דעתי הקנאית לפרטיות המידע שלי.

(502)

הגב לכתבה דרך הפייסבוק:

נהנים מהתכנים? מילה טובה תעודד אותי להמשיך לכתוב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *